TDGB

Cash flow realizační firmy online, žádný problém!

Obrátil se na nás náš stálý zákazník, stavebně – realizační firma s obratem cca. 35–40 mil. ročně ve 12–15 stavebních zakázkách s požadavkem na vytvoření systému pro pravidelný ekonomický přehled o výnosnosti zakázek, prognózy cash-flow a správu dokladů online.

Společně jsme definovali výstupy, ekonomické sestavy, přehledy výnosů na jednotlivých zakázkách, filosofii grafu prognózy cash-flow jako algoritmu salda příchozích a odchozích plateb v reálném čase jsme vyvinuli kreativně - to byla celkem výzva, bylo nutno více jak 700 řádků manuálně psaného kódu, úkolování online, správu a kontrolu SoD a měsíční fakturace.

Reference zákazníka

Nejsem žádný administrativní guru ale sádrokartonář, bojuji s množstvím papírů, účetní mám externí a tak se k jakémusi souhrnnému výsledku dostanu vždy jednou za měsíc, s logickým zpožděním cca. 25 dní k závěrce DPH, a zpravidla bez přehledného rozúčtování na stavební akce, takže papír a tužka. O cash-flow nemluvě, při obratu kolem 3 mil. měsíčně a stále rostoucích cenách materiálu je to koncem měsíce vždy tak trochu na hraně, takže neustálé počítání. Zavedený systém mi udělal jasný přehled a pořádek, denně s tím trávím max. 10 minut, a mám dokonalou kontrolu nad financemi. A to všechno kdykoliv on-line. Investice se mi reálně vrátí do 3-4 měsíců.

Tom Dvořák - majitel montážní firmy TD Group Bohemia